top of page

זיו כרמי- הסיפור של צ'אמפ פאקטורי בישראל

זיו2 (1)
זיו1
זיו3
זיו כרמי לגדי 2
ziv motocross1
ziv enduro
ziv enduro 2
ziv motocross
רומניאקס 15
רומניאקס 15 פרולוג
רומניאקס 15 ממשיך
רומניאקס 15 ממשיך 3
רומניאקס 15 ממשיך 2
סיקסדייז פינלנד
סיקסדייז 2016
סיקסדייז 2016 4
סיקסדייז 2016 2
סיקס דייז סרדיניה
סיקסדייז 2011
נורסלע 2
מוטוקרוס האומות 3
מוטוקרוס האומות
מוטוקרוס האומות 4
מוטוקרוס האומות 2
זיו 2
זיו 3
זיו4
זיו5

כפר יחזקאל, קליפורניה, פרדס חנה

אי שם בשנת 2011 , בשדות של כפר יחזקאל, בחור צעיר בשם זיו כרמי נחשף לתחום הדרכת השטח המקצועית בקליפורניה והחליט לקדם את רמת הרכיבה של הרוכבים בארץ.
 
 היום,ב2022 , צ'אמפ פאקטורי של זיו כרמי היא התגשמות החזון והחלום המוטורי עם בית הספר לרכיבה של הצ'אמפ - בסטנדרט הגבוה בישראל ועם מתקן אימונים מקצועי במיוחד, מוסך מיומן ומחלקת מכירות איכותית עם סטנדרט   שירות יוצא מגדר הרגיל ברשת KTM ישראל.

Anchor 1

רדבול רומניאס 2019 - זיו כרמי בקטגוריית הגולד

לראשונה אי פעם ויחד עם תלמידו לשעבר- שני ישראלים ראשונים בקטגוריית הגולד של מרוץ הרומניאקס,זיו כרמי וסוף סלע.

"כשפגשתי את מירוץ האנדורו

הקשוח בעולם"

"הרומניאקס"

זיו כרמי, 12/08/2019

בשנת 2015 פגשתי לראשונה את מסלולי הרכיבה של מרוץ הרומניאקס שנוסד בשנת 2004 ברומניה ונחשב למירוץ אינדורו מפרך בצורה קיצונית כשהמארגנים מנסים לאתגר ולהקשות על הרוכבים כמה שרק אפשר והם הופכים יצירתיים יותר בכל מרוץ. באותה שנה התחריתי לראשונה בקטגוריית הברונזה, "הקלה" בתחרות כשמעליה יש את הכסף והזהב למקצוענים.  חבר אמר לי, בוא ננסה אנחנו גם יכולים להיות מאוד תחרותיים בקטגוריה הזו (תחרותי זה להיות במקומות הראשונים)

ביום הראשון פשוט נדהמתי מהעוצמה של התחרות שגרמה לי לטעות בניווט ולאבד זמן רב, אך רכיבה טובה בהמשך הימים הפכה את הסיכויים וגם הצלחתי לסיים במקום השלישי המכובד. מבחינתי זה היה הישג אדיר שגם תרם לרוכבים רבים לחשוב על התנסות תחרותית בחו״ל. בשגרה אני מאמן רוכבים החל מגיל 7 ועד גיל 67 בכל מיני רמות רכיבה שונות. המוטיבציה שלי מונעת מלגרום לאנשים להגיע לקצה יכולתם, להאמין שאפשר לשבור גבולות, לצאת מאזור הנוחות ולהתמודד עם הפחד, לחזק את הצד המנטלי ולהשיג הישגים אישיים שישארו איתם לכל החיים והידע והניסיון מגיע מעשרים שנה של השתתפות בתחרויות בארץ ובעולם.

 החוויה משנת 2015 השאירה בי רצון לחזור למקום הזה שוב ושוב ולמזלי גם להוביל תלמידים שלי לקצה הגבולות שלהם כי זה מה שקורה כאן. כך ב 2016 ליווי של גיא נור סלע בן ה 14 לניצחון בקטגוריית "איירון" וב-2017 את רן יוחאי בת ה 15 לסיום המרוץ הקשוח בהצלחה.

"החוויה משנת 2015 השאירה בי רצון לחזור למקום הזה שוב ושוב"

זיו כרמי רומניאקס 2019 4.jpg

"המציאות עולה על כל תמונה ואף סרטון או תמונה לא באמת מסוגלים להעביר את הקושי העצום של מרוץ הרומניאקס"

רומניאקס 2019, קטגוריית זהב

היום הראשון של התחרות מתאפיין במקצי דירוג, פרולוג, ברחוב הראשי בעיר סיביו שברומניה. מדובר במסלול מכשולים הכולל מעבר גזעי עצים, רמפות ומכשולים הבנויים מעץ, סלעים אכזריים ובריכות צמיגים מגניבות. לקטגוריית הזהב נרשמים כ-40 מתחרים . מספר מועט של נרשמים ביחס לכמות הנרשמים למרוץ, 600 במספר. את מקצה הדירוג סיימתי טוב ואף עליתי למקצה הגמר במקום ה-35 וכך גם הוזנקתי למרוץ למחרת בהרים. במקטעים מסויימים במירוץ מותר להיעזר בצופים ואנשי צוות לצלוח מכשולים קשוחים במיוחד ולמזלי צוות של כמה חברים מישראל הצטרף אלי והמתין לי בנקודות הקשות ביותר במרוץ.

הזינוק להרים מתבצע מתחת לשער רדבול המפורסם ומיד לאחר כמאה מטרים מתחילה עלייה מטורפת שלקח לי שעה שלמה להשלים אותה, משם יורדים את ההר ומתמרנים לעלייה נוספת שמתחילה במעלה בטון תלול מאוד וממשיכה בקטע תלול בין העצים. לאורך היום היו מספר נקודות בהם התמקמו צופים התומכים ברוכבים בעליות. כך המשיך כל היום עם אתגרים בלתי נתפסים שסוחטים על הקצה את השרירים ומעבר לכך.

למזג האוויר באזור הקרפטים יש נטיה להשתנות ויותר מפעם אחת ביום, כך שרוכב אחד יכול לטפס על קרקע מוצקה ואחר על עיסת עצים ובוץ מאתגרת. לאחר כמה שעות של רכיבה על קרקע מוצקה גשם החל לרדת וטרף את תוואי המסלול. החוקים במרוץ הרומניאקס קובעים שיש זמני גג לסיים את המסלול ולאחר כ-9 וחצי שעות אינטנסיביות של רכיבה שוברת עצמות, המארגנים הורו לי לסיים את קטע הרכיבה ולצאת מהמסלול כיוון שלא עמדתי בזמנים. רק לסבר את האוזן באשר לרמת הרוכבים בקטגוריה הבכירה, הטובים ביותר הגיעו לקו הסיום לאחר כ 6 שעות בלבד. חוק נוסף של המרוץ מאפשר להפסל פעם אחת בלבד מתוך ארבעת ימי הרכיבה, את הפסילה שלי ניצלתי כבר ביום הראשון.

זיו כרמי רומניאקס 2019.jpg

"חוויה שקשה לתאר במילים"

זיו כרמי רומניאקס 2019 2.jpg

כך גם אני מרגיש עכשיו, רגע כתיבת שורות אלה. מתחתי את הגבולות הפיזיות שלי לקצה! רציתי לטעום ולהרגיש מה זה אומר באמת להיות על מסלולי הקטגוריה הקשה ביותר כשיש זמני מטרה וחוקים ברורים.  צלמים רבים פרוסים לאורך המסלול, בנקודות הקשות והמאתגרות ביותר וכאלה שסוחטות את קצה הגבול הפיזי והנפשי של הרוכבים, כולם תמימי דעים אחרי שהם צופים בתמונות והסרטונים שצילמו, המציאות עולה על כל תמונה ואף סרטון או תמונה לא באמת מסוגלים להעביר את הקושי העצום של מרוץ הרומניאקס.

את היום השני אני מסיים עם פסילה נוספת שגם מסיימת לי את המרוץ כולו. אין בי תחושת חרטה או אכזבה, נתתי הכל ואת המרוץ אני מסיים בראש מורם ותחושה הייתה לי קפיצת מדרגה ברכיבה נוכח האתגרים שהיו בדרך. כן, קיוויתי שגם אוכל להגיע לקו הסיום, יכול ועוד שזה יקרה בעתיד למרות שעומר אשתי לא ממש הייתה רוצה לשמוע על זה. אומרים שהמתנה הגדולה ביותר שנתן לנו אלוהים היא היכולת לשכוח, אז מי יודע אולי בעתיד עוד אחצה את קו הסיום ועומר תעמוד שם לתת לי חיבוק.

 

תודה גדולה מאוד לצוות  היקר שלי עוזי, חננאל, אילן, בוזי וליאור שהצטרף וכמובן לחבר יקר ברטי שגב. תודה לכל החברים המפרגנים שעודדו ותמכו.תודה לנותני החסות האדירים שבלעדיהם זה לא היה קורה: יוחננוף - סופרשוק לכולם, צמיגי מישלן, KTM  Israelק.ט.מ ציוד ואביזרים - KTM parts & wear, PutoLine Oils Israel, Enduro Engineering Israel - אנדורו אינג'ניריג ישראל, Champ Factory Ziv Karmi

bottom of page